Ağ ve Alt Yapı Hizmetleri

Ağ ve Alt Yapı Hizmetleri

Ağ altyapısı, güvenlik sistemleri cihazlarını birbirine bağlayan kablolar, kabinler, paneller, prizler ve kablo kanalları gibi pasif bileşenler ile bilgisayar (sunucu,istemci v.s.), switch / hub / router gibi cihazların bağlantısında kullanılan aktif bileşenlerden oluşmaktadır. Data ve fiber kablolar, data ve fiber patch paneller, patch cordlar, pigtailler, ek kasetleri, rackkabin ve saha dolapları ağ altyapısını oluşturan ürünlerden bazılarıdır.

Ağ (Network) Nedir ?

Kullanıcıların, bilgisayar sistemlerindeki donanım ve yazılım kaynaklarını hızlı ve güvenli bir biçimde paylaşmasını sağlayan sistemdir. Ağ yapısını temel olarak; ağ altyapısı ve aktif cihazlar olarak iki bölüme ayrılabilir.

Ağ Alt Yapısı Nedir?

Ağ altyapısı, bilgisayarların tümünü birbirine bağlayan kablo, panel, kabin, kablo kanalları gibi bileşenlerin tümüne denir.

Aktif Cihazlar Nelerdir?

Aktif cihazlar, ağ altyapısı üzerinden iletişimi sağlayan cihazlardır. Bu cihazlar, bilgisayarlar (sunucu, istemci vs.) ve bunlar üzerinde çalışan yazılımlar (e-posta sunucusu, web sunucu, dns sunucu vs.) Hub / switch / router / firewall gibi ağ trafiğini yöneten yada print server gibi ağ üzerinde bir donanımı ya da hizmeti kullanıcılara ulaştıran yada Kablosuz bağlantıyı sağlayan kablosuz ağ cihazları gibi cihazlardır. Ağ üzerinde yetkilendirme, paylaşım, iletişim ve güvenlik bu cihazlar ve üzerlerinde çalışan yazılımlar ile sağlanır.

Projelendirme ve Yapım Aşaması

Tüm bu sistemlerin altyapısındaki pasif bileşenlerin doğru bir şekilde konumlandırılması, catx ve fiber kablolamanın yanı sıra uygun ürünlerin kullanılarak tüm sonlandırma işlemlerinin yapılması

Tüm hatların test ve dokümantasyonları, kabin yerleşimleri, ana sistem ve ara sistem odalarının uygun ve verimli bir şekilde işletilmeleri için gerekli düzenlemelerin yapılması (kesintisiz güç kaynakları, iç dizayn, soğutma ve tüm güvenlik ihtiyaçlarına yönelik projelendirilme ve uygulama).

Mevcut sistem odaları ve altyapıların iyileştirilmesi, düzenlenmesi için gerekli bakım ve destek işlemlerinin yapılması.

Tüm bunların yanında tesisleriniz için zayıf akım tarafındaki tüm kablolama ihtiyaçlarınızı projelendirilip yapılması.

ISO Belgesi

Mdy Web Tasarım

G Belgesi

ISO 9001 Belgesi