VideoWall Çözümleri ve Sistemleri

VideoWall Çözümleri ve Sistemleri

VideoWall Çözümleri ve Sistemleri, geleceğe geniş bir pencereden bakmanızı sağlayacaktır. Basit ve çok amaçlı yazılım, nerede olursanız olun, paylaşmak istediğiniz içerikleri görüntülemenize olanak tanır. Ekranın maksimum etki için yataydan dikeye geçme özelliği ile izleyicilerinize ilham verin ve onları cezbedin.

Bir yandan dünyanın en geniş video duvarını oluşturmak için 250 adede kadar Videowall ünitesi ile video duvarınızı her yöne çevirerek görüş açınızı genişletirken öte yandan da ekranın tamamındaki mükemmel HD kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Videowall birden fazla ekranın üst üste veya yan yana dizilmesiyle oluşturulan, normal standartların üzerinde çözünürlük ve görüntü kalitesi sağlayabilen dev ekranlardır.

Videowall oluşturan ekranların çerçeve kalınlıklarının dar olması aktif alanda oluşabilecek kayıpları önlemek açısından en önemli esastır. Videowall u oluşturan endüstriyel paneller LCD ve LED teknolojisine sahip olabilmektedir ve bir videowall da genellikle aynı ekran tipi kullanılır.

VideoWall ürünleri genellikle normalin üzerinde boyutlara sahip alanlarda tercih edilir. Videowall kullanım alanlarına örnek olarak fuarlar, alışveriş merkezleri, stadyumlar, havaalanları, kontrol odaları, haber stüdyoları ve kamuya açık büyük alanlar gösterilebilir.

Birden çok panelin çeşitli matris şekillerinde konumlandırılmasıyla oluşturulan videowall ekranlar özellikle reklam ve promosyon olmak üzere çok geniş kullanım alanlarına sahiptir. Videowall‘ u oluşturan paneller yaygın olarak 46″ ve 55″ boyutlarındadır.

Önceleri plazma ekranların yan yana getirilmesiyle oluşturulan Videowall’lar 2010 yılından itibaren ince kenar (narrow bezel) olarak üretilmeye başlanmıştır. Bu tarihe kadar Videowall sistemleri daha çok kalın çerçeveli plazma paneller kullanılarak oluşturulmaktaydı.

Ayrıca sezgisel ve uzaktan arabirim sayesinde içerikleri kolayca ve hızlıca planlayabilir ve aygıt ile uygulamaları yönetebilirsiniz.

Neden Video Wall?

Video Wall kullanımı kurum ve kuruluşlara birçok konuda katkı sağlamaktadır. Bunların başında operasyonel kolaylık, prestijli ve güncel teknoloji ile donatılmış bir iletişim platformu sunması gelmektedir.

Video Wall çözümlerinde kullanılan ekranların özellikleri;

 • Kurumsal Hizmete tabi olan, uzun garanti süreleri olan;
 • Donanım seviyesinde uzaktan yönetilebilen,
 • Yüksek çözünürlüklü ve parlak,
 • 50.000 saatlik kullanım ömrü ile uzun süreli kullanıma uygun,
 • Özel bir ısıtma soğutma sistemine sahip oldukları için çevresel faktörlerden çok fazla etkilenmeden yüksek performans ile çalışabilen ekranlardır.

  Kaç Farklı Video Wall Sistemi Bulunmaktadır?

Yapısına göre farklılık göstermekle birlikte genel olarak kullanılan 6 farklı Video Wall Sistemi bulunmaktadır.

Standart Video Wall Sistemleri genel olarak belli bir alanı kaplamak için hazırlanan ekranlar bütünüdür.
Art Wall Sistemleri marka kimliği öne çıkartmak isteyen firmaların daha çok tercih ettiği tamamen duvar kaplamak yerine özel tasarımlara göre oluşturulan bir sistemdir.

MenuBoard Video Wall Sistemleri genel olarak yeme & içme sektöründe tercih edilen bir sistem olup menü içeriklerinin dijital olarak müşterilerine sunulmasını sağlar.

Scada Video Wall Sistemleri işletmelerin tesis ve organizasyonel yapıları ile entegre olarak tek ekrandan bütün sistemlerin çalışmasını kontrol edebilmenize ve özel yazılımı sayesinde ilgili kişilere analizler sayesinde verimlilik arttırıcı raporlar iletilmesini sağlamaktadır.

LED Video Wall Sistemleri özellikle dış mekan çalışmalarında ve ışığın yoğun olduğu ortamlarda etkili bir çözüm sağlayan bir Video Wall Sistemidir.

DLP Cube Video Wall Sistemleri tamamen çerçevesiz ekranların bir araya gelmesi ile oluşturulan uzun süreli kullanım avantajı ile tercih edilen bir Video Wall Sistemidir.

VideoWall Sistemlerinde Kullanılan Ekranların Özellikleri

Uzaktan yönetilebilen özel kontrol cihazları ile diğer ekranlara göre daha kolay kullanım imkanı sağlar.
Garanti süreleri uzundur bu sayede Kurumsal kullanım için oldukça ideal bir yapıya sahiptirler.
Çözünürlük ve parlaklıkları standart TV ve projektörlere göre oldukça yüksek olup, iç mekan ve dış mekan projelerde rahatlıkla kullanılabilirler.
Kullanım süreleri 50bin saatin üzerinde olup diğer yöntemlere göre idealdir.
Çevresel faktörlerden etkilenmemesi için kendilerine özel ısıtma ve soğutma sistemlerine sahiptirler.

VideoWall Sistemleri Nasıl Kontrol Edilmektedir?

Video Wall Sistemleri genel olarak iki şekilde kontrol sistemine sahiptir. Uzaktan bağlantı ile yapılan ilk sistem merkez ofisinizden veya operatörün bulunduğu yönetim alanında hazırlanan bütün içeriklerin kontrolünü ve değişiklik yapıla bilme olanağını sağlamaktadır.

Birden fazla mağazası bulunan firmalarda daha çok tercih edilen bu sistem ile fiyat değişikliklerinin aynı anda bütün mağazalarınızda değişmesini sağlayabilir veya menünüze eklenen yeni yemeklerin Menu Board üzerinden tüm restoranlarınızda müşterilerinize sunabilirsiniz.

Firma alt yapısına entegre olarak mobil cihazlar veya sabit bilgisayarlar üzerinden istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Daha çok karşılama alanları ve Standart Video Wall uygulamalarında tercih edilen bu yöntem konforlu ve kolay bir yönetim sağlamaktadır.

İstenilen her alanda sınırsız bir kullanım alanına sahip Video Wall Sistemleri ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda tek bir ekran şeklinde kullanılabildiği gibi size özel tasarımlarla vermek istediğiniz farklı içeriklerin senkronize şekilde daha fazla kişiye ulaşmasına imkanı sağlamaktadır.

Sizde Video Wall Sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir Video Wall Çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Video Wall Kontrolleri

Video Wall kontrolleri (bazen “işlemcisi” diye karşımıza çıkar) sayesinde tek bir görüntüyü birden çok ekranda görüntüleyebiliriz. Bu anlamda Video Wall Kontrolleri bir Video Wall ünitesinin en değerli elementlerinden birisidir.

Video Wall kontrolleri iki grupta incelenebilir:

 • Donanım tabanlı kontroller
 • Yazılım tabanlı kontroller

Donanım Tabanlı Videowall Kontrolleri

 • Donanım tabanlı video Wall kontrol araçları belirli amaç için üretilmişlerdir.
 • Genellikle video işleme chip setleri üzerine inşa edilmişlerdir ve bir işletim sistemine sahip değillerdir.
 • Donanım tabanlı kontroller kullanmanın avantajı, performans ve emniyettir. Dezavantajları ise maliyet ve esneklik eksikliğidir.

Yazılım Tabanlı Videowall Kontrolleri

Yazılım tabanlı kontroller ise, özel çoklu çıkışa sahip grafik kartları ve tercihe göre video yakalama giriş kartları ile donatılmış PC veya server bilgisayarlarına yüklü işletim sistemleri (Windows, Linux, Mac) aracılığıyla gerçekleşir.

Kullanım kolaylığı ve maliyet gibi nedenlerden dolayı daha çok tercih edilirler.

Videowall Uygulama Alanları;

 • Hava Alanları
 • Kontrol Odaları
 • Sergiler/Müzeler
 • Toplantı Salonları
 • Hoteller
 • Mağazalar
 • Resepsiyon ve Lobiler
 • Fuar ve Defileler
 • Alışveriş Merkezleri
 • Tv Stüdyoları
 • Reklam ve Bilgilendirmeler
 • Hastaneler

ISO Belgesi

Mdy Web Tasarım

G Belgesi

ISO 9001 Belgesi