Çevre Güvenlik Sistemleri ve Çözümleri

Çevre Güvenlik Sistemleri ve Çözümleri

Çevre Güvenlik Sistemleri ve Çözümleri kısmında Davantis Daview TS, termal görüntüleme kameralarıyla kullanılmak üzere özel olarak dizayn edilmiş çok güçlü bir video analitik sistemdir. Bu video analitik sistem, güvenlik görevlileri, kontrol odaları ya da merkezi izleme istasyonları ile kontrol edilmek istenen geniş ölçekli alanlar için idealdir.

Termal güvenlik kameralarının muazzam çeşitliliği sayesinde, az sayıda termal kamera ile büyük alanları izlemek mümkündür. Termal kameralar, görüntü elde etmek için ışık ya da harici aydınlatmaya ihtiyaç duymazlar. Hatta yağmurlu, karlı, aşırı güneşli,bulutlu veya zifiri karanlık olan ortamlarda bile çok etkilidirler.

Bu sistem, herhangi bir markaya bağlı kalmaksızın,tüm analog, IP ya da termal kameralarla çalışabilecek bir video analitik sistemdir. Böylelikle çevrenin farklı ihtiyaçlarına uygun kusursuz koruma sağlanır.

Muhafaza edilmesi gereken dış mekanları kapsayan, diğer elektronik sistemlerle birlikte çalışan bir sistemdir. Özellikle askeri ve enerji tesisleri gibi alanlarda kullanılan bu sistem, izinsiz girişlere bir önlem niteliğindedir. Diğer birçok sistemle birlikte çalışarak entegre olur.

Bu durum meydana gelebilecek diğer olumsuzlukları ortadan kaldırmada son derecede etkilidir. Elektronik çevre güvenlik sistemleri, istenen bölgeye uzaktan erişim imkânı vererek yüksek güvenlik sağlar. İzinsiz gerçekleştirilen girişler en uzak bölgelerden dahi görüntülenebilir ve derhal müdahale sağlanabilir.

Çevre Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Çevre güvenlik sistemleri, bu teknolojinin birden çok alanda kullanılma imkânı sağlar. İstenen tüm bölgelerde kullanılmasının yanı sıra başlıca kullanım alanları şunlardır:
· Müstakil araziler · Çim · Sahalar · Fabrikalar · Depolar · Askeri tesisler · Enerji santralleri · Havaalanları · Çitler

Çevre Güvenlik Çit Sisteminin Avantajları

· Sensör algılayıcısı bulunur.
· Geniş bir tespit alanı vardır.
· Tüm bilgiler elektronik kartında kaydedilip, depolanır.
· Çevre koşullarına uyum sağlayarak yanlış alarmların önüne geçer.
· Gelişmiş teknolojisi sayesinde emniyetlidir.
· Çitlerde oluşabilecek herhangi bir sarsıntıyı dahi tespit etmektedir.

Çevre Güvenlik Çözümleri

Çevre güvenlik sistemleri, mevcut alanın sınırlarının aşılmaya çalışılması halinde, uyarı odaklı bilgiyi kontrol merkezine ulaştıran sistemlerdir. Bu sistemler, sizin belirlediğiniz alanların güvenliğini sağlar.

Mc Data’nın sağladığı güvenlik çözümleri ile alanda bulunan çevre çitine toprak altı ya da toprak üstüne yerleştirilen algılayıcılarla, güvenliği üst seviyeye çıkararak, herhangi bir güvenlik ihlal girişimi engellemektedir. Gelişmiş alarm sistemleri, gerekli olan bilgiyi merkeze aktarır ve merkez tüm bu bilgiyi güvenlik görevlilerine anında iletir. CCTV ve diğer sistemlerle entegre edilebilirliği sayesinde, kullanıcılar için kesin çözüm üretebilmektedir. Görülmesini istediğiniz ya da istemediğiniz seçeneklerle, hassas ya da zayıf alarm sistemlerine sahip uygulamaları bulabilirsiniz.

Elektrikli Çitler

Caydırıcı özelliği yüksek olan bir uygulamadır. Fens üzerine uygulanır ve anlık yüksek voltaj yüklüdür. Ayrıca, maruz kalmadan algılama özelliği de vardır. Çit üzerine uygulanır ve dokunulduğunda ani bir elektrik verir. Sistem üzerinde sürekli enerji bulunmadığından, maruz kalan kişi çarpılma etkisini değil, çarpma etkisini hisseder. Sistemin insan sağlığına zararı yoktur. Uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabilir. Sistemi enerji yüklemek ya da sadece algı seviyesinde bırakmak mümkündür.

Fens Üzeri Algılama

Duvar ya da tel çit üzerine uygulanabilen bu sistemin enerjiye ya da elektronik karta ihtiyacı yoktur. Sistem, Fens üzerine döşenen fiber optik kablolardan geçerek alarm oluşturur. Sistem uygulaması rahattır ve kullanımı kolaydır.

Aktif Bariyerler

Bu uygulama duvar ya da çit üzerine birbirini gören bariyerlerle oluşturulur. Alarm sistemli çalışır. Gözle görülmeyen IR ışınlarıyla iletişim kurulur. Bu iletişim araya yabancı bir kişi veya nesnenin girmesi ile kesilir ve alarmı devreye sokar. Bu sistem, diğer sistemlere göre zayıftır. Çünkü hava şartlarından, çevresel etkenlerden ve hayvanlardan etkilenebildiği için yanlış alarm oranı diğer sistemlere göre yüksektir.

Pasif Manyetik Algılayıcılar

Bu sistem toprak altına döşenerek uygulanır. Toprak altına döşenen kablolar, vasıtasıyla algılarlar. Alandaki anormal hareketleri algılar. Algılama hassasiyeti yüksek olmasına karşın, yanlış alarm oranı düşüktür. Pasif çalışır. Bu nedenle manyetik alan oluşturmaz. Sistem toprak altında olduğundan, görünmez. Bu sayede dikkat çekmez.

ISO Belgesi

Mdy Web Tasarım

G Belgesi

ISO 9001 Belgesi