Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz Alarm Sistemleri Konforunuz için interaktif sistemleri Mobil uygulama sayesinde, VİP Grup kablosuz alarm ürünleri cep telefonu veya tabletinize sürekli bağlıdır. Evimde neler oluyor? İş yerinde kim var? Çıkarken sistemimi kurdum mu? Tüm bu soruların cevaplarına mobil uygulamaya entegre kullanım fonksiyonları sayesinde ulaşabileceksiniz.

Toolbox programı bayi ile müşterisinin alarm paneli arasında biriletişim aracıdır. Toolbox ile alarm paneline Videofied bulutu sayesinde herhangi bir internet arayüzünden erişilebilir. Alarm paneli Videofied bulutuna daima bağlı kalmaktadır.

Toolbox sayesinde alarm panelinin ayarlarını uzaktan değiştirip zaman kazanabilirsiniz. Kameralardan fotoğraf çekmek, dedektör bypass etmek, kod veya Proxy eklemek ve/veya silmek, panelin durumuna bakmak, cihazları kontrol etmek gibi uygulamaları Toolbox programı sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Güvenlik ürünleri içerisinde alarm ürünlerinin önemi giderek daha da artmaya başladı. Bunun sebebi, hırsızlık olaylarına yönelik caydırıcılık esasını en iyi şekilde yerine getiren ürünün alarm sistemleri olmasıdır. Kamera sistemlerinin mesai saatleri dışında çok da caydırıcı bir etkiye sahip olmaması, alarm sistemlerine olan ilgiyi daha da arttırmaya başladı. Alarm sistemleri içerisinde de kablolu ve kablosuz olmak üzere farklı ürün grupları yer alıyor.

Her alarm sisteminin her işyeri veya eve uygun olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu nedenle işyeri veya evin ihtiyaçlarına en uygun ürünün alınması bütçe açısından da önemlidir. İhtiyaç olmayan bir özelliğe sahip alarmı alarak, daha fazla para ödenmesi doğru olmaz. Bu nedenle alarm sistemleri arasında çok bariz olmasa da özellikler açısından farklılıklar yer alabiliyor. Söz konusu farklılıklardan biri ise, kablolu ve kablosuz alarm sistemleridir.

Sistemin durumunu öğrenmek, fotoğraf veya video çekmek, galeriden eski görüntülere ulaşıp ihtiyaç durumunda güvenlik kuvvetlerine, sigorta şirketlerine veya yakınlarınıza aktarabilmek gibi olanaklar tanımaktadır. 

Kablosuz alarm sistemlerinin temel amacı hırsızlık girişimlerini engellemektir. Ancak kablosuz olması onu daha caydırıcı bir hale getirmiyor. Bu özelliğinin tek sebebi, estetik kaygıların olduğu yerler için kablo unsurundan kurtulmaktır. Ofis veya çok fazla lüks bir ev için alarm kabloları rahatsız edici olabilir. Bundan dolayı alarm ürünleri içerisinde dekoratif mekanlar için kullanılan kablosuz modeller bulunuyor.

Kablosuz sistemlerin bir kötü tarafının batarya sistemiyle çalışmış olması olarak ifade edebiliriz. Batarya pilinin zayıflaması halinde değiştirilmesi gerekiyor. Bu süre zarfı da, üründen ürüne değişiklik göstermekle beraber 6-12 aylık dilimleri kapsamaktadır. Kablolu modellerde ise bu şekilde bir durum söz konusu değildir. Aslında kablolu modeller, depo ve dükkan gibi içerisinde önemli malzemelerin bulunduğu yerler için oldukça uygun bir sistemdir. Çünkü hiç bir zaman güç kesintisi söz konusu olmaz. Diğer sistemde ise bataryanın yenilenmemesi halinde bu söz konusu olabilir.

ISO Belgesi

Mdy Web Tasarım

G Belgesi

ISO 9001 Belgesi