Video Analiz Yazılım Çözümleri

Video Analiz Yazılım Çözümleri

Axxon Next açık platform video yönetim yazılımı(VMS) ile, akıllı video size zaman ve para tasarrufu sağladığı gibi günün her organizasyonunda güvenliği sağlayarak oluşabilecek problemleri önler.

Axxon ulaşılabilecek en iyi entegre güvenlik sistemleri çözümlerini müşterilerine sunarak kârlılıklarını artırmalarına ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasına yardım eder.

Yeni jenerasyon açık platform görüntü yönetim yazılım (VMS) Axxon Next ile tanışın. AxxonSoft’un heyecanlandırıcı keşifleri sayesinde Axxon Next platformu yeni performans, güvenirlik, etkinlik, işlevsellik ve erişilebilirlik düzeyine sahiptir.

Axxon Next tabanlı görüntü gözetim sistemi sonsuz düzeyde derecelendirilebilir: görüntü serverler, iş istasyonları veya görüntü kameraların sayısında hiçbir sınırlama yoktur. Axxon Next ayrıca diğer cihazlar ve sistemlerle iyi çalışmaktadır.

1500 modelin üzerinde IP kamera için destek ile mobil araçlar için uzaktan erişim ve web arayüzü dahildir.

Tüm boyutlarda -geniş çaplı dağılmış tesislerden en küçük bölgelere- güvenlik ihtiyaçları Axxon Next görüntü yönetim yazılımı ile etkin şekilde karşılanabilir. Her bir lisans sadece bir kameralı sistemlerde bile tamam olarak, kısıtlanmamış VMS işlevselliğine sahiptir. Sınırlı bütçeye sahip kullanıcılar 4 kamera kanalına dek destek sağlayan, ücretsiz program versiyonundan faydalanacaklardır.

Uzaktan güvenlik takibi için Mobile Client

Modern ve uzaklara yayılmış bölgeler alarm ve acil durumlara yakın-ani reaksiyonları ile VMS gözetim görüntüsünün uzaktan gözlemlenmesi için mükemmel yerlerdir.

Axxon Next versiyon 3.1 ve daha sonrası iOS ve Android cihazlar için mobil müşterileri kapsamakta, size internet erişimi olan heryerden bölgedeki durumu gözleme imkanı sağlamaktadır.

Axxon Next Mobile Client şu özelliklere sahiptir:

İlgili kameradan canlı görüntü izlemek.
Önceden kaydedilmiş görüntüyü izlemek ve zaman aralığı, tam olarak zaman tabanlı yerleşim ve özel görüntü parçalarına «atlama» beceresini kullanarak gözden geçirmek.
Alarm durumu hakkında bilgi toplamak ve bir olay sırasında kaydedilen görüntüye atlamak.
Kamera listesinin nasıl görüneceğini seçmek: liste görüntüsü veya başlık görüntüsü.
Kamera listesinde isimle aramak.

Axxon Next görüntü yönetim yazılımının özellikleri,

MomentQuest2
MomentQuest, her bir görüntü ile saklanan meta video görüntüleri sayesinde hızlı veri elde etmeye izin verir. Bunlar video akışı olarak hesaplanan ve görüntülerle saklanan ekrandaki obje verilerinin hepsidir. Birkaç saniye içinde, MomentQuest2 sistemin kullanıcının sorgusuyla eşleşen tüm kayıtları bulacaktır.

Aşağıdaki arama kriterleri belirleyebilirsiniz:

bölge içinde hareket, herhangi bir çoklu çizgi ile kullanıcı tanımlı
Kullanıcı tanımlı bir yön içinde bir sanal çizgiden geçiş tespiti
Bir bölgede nesnenin başıboş dolaşması
Bir alanda birkaç nesnenin eş zamanlı varlığı bir bölgeden diğerine hareket.

Arama sonuçlarınız için bu filtreleri uygulayabilirsiniz:

Obje boyutu
Obje rengi
Objenin hareket yönü
Hareketli objenin hızı
Bölgeye giriş/görünme ve bölgeden çıkış/kaybolma ( Bölgede hareket kriteri ile)

Zaman Sıkıştırıcı

Zaman Kompresör kullanıcıya video görüntüleri için bir zaman aralığı ayarlayıp ve sahnedeki tüm hareketli nesneleri kısa bir video klibe almak için izin verir. Farklı zamanlarda yakalanan nesneler ve olaylar eş zamanlı olarak bir “video özetinde” görüntülenir.

Interaktif 3D Harita

İnteraktif 3D haritada bir site haritası üzerinde kamera konumları üst üste bindirir ve aynı pencerede kamera görüntülerini gösterir. Bu kullanışlı görüntüleme modu operatörlere pencereler arasında geçiş yapmak için zaman harcamadan durumları izleme olanağı sağlar. Operatörler anında seçilen kameranın harita üzerinde nerede olduğunu bulabilir ve karşılık gelen ilgili konumunu belirleyebilir.

Mevcut düzen içinde kameralar mevcut durumuna göre renk kodludur.Görüş alanında kamera adlarını gösterebilir yada gizleyebilirsiniz bunun yanı sıra kolaylık sağlamak için haritayı eğebilirsiniz.

Kullanıcı Arayüzü

Axxon Next birçok güvenlik ile ilgili görevi çözerek, kendi işlerini gerçekleştirmede operatörlere kolaylık ve hız sağlayan esnek bir GUI sahibidir.

Hem monitör ve hem video kameralar farklı boy oranlarına sahip olabilir – 4:3, 5:4, 16:9 ve diğerleri. Sonuç olarak kamera görüntüleri geniş boşluk alanlarıyla ekran üzerinde düzensiz ortaya konulabilirler. Ekranda kamera görüntülerinin yerleşimini optimize etmek için, Axxon Next özel düzenler oluşturabilir. Kameranın boy oranına ve monitör ekranında bağlı olarak, kamera görüntülerinin optimal bir ızgara ekranında ortaya koyabilir ve bu tabloyu karmaşık bir yapılandırmaya sahip olabilir. Özel düzenlerde, her kamera ekranda sabit bir konumu alır. Bu düzenler saklanabiliyor ve kaydırılarak kullanılabiliyor.

Yük Devretme

Ana serverin bozulması durumunda hazır durumda bulunacak bir server sistem kurulumu sırasında seçilebilir. Destek server otomatik olarak harekete geçmekte, o an mevcut olmayan veya yanlış çalışan donanımca önceden oluşturulan tüm fonksiyonları gerçekleştirmektedir. Özel bir diğer işletim sistemlerinin çalıştırılması işlevine sahip olan işletim sistemi alandaki tüm serverların durumunu takip etmektedir.

Çoklu Alan Takibi

Çoklu alan takibi operatörler veya yöneticilerin tek bir müşteri iş istasyonundan aynı sistemin parçası olmayan farklı alanlardaki birçok gözetim serverına bağlanması için imkan sağlar. Tüm ayarlar ve bu serverlar ile ilgili kameralar iş istasyonu kullanıcıları için tek bir uygun yaklaşımla birleştirilebilir. Böylece operatör müşteri bu sistem birleştiremez veya birleştirmek istemese dahi çoklu bağımsız gözetim sistemlerine aynı anda ulaşabilir. Bu durum ayarlamaların benzer olduğu, fakat sistemlerin bağımsız çalışmasının istendiği zaman, çok sayıda tesise sahip coğrafi olarak dağılmış bölgelerde özellikle faydalıdır. Bu kapasite sayesinde, operatörler tüm sistem fonksiyonlarının kullanabilir, gerekli olduğunda, her bir servera bağlanmaya gerek kalmadan kendi iş istasyonlarından uzaktan kumanda gözetim sistemlerini ayarlayabilirler.

Metadata

Metadata server açısından görüntünün sıkıştırılma ihtiyacını ortadan kaldırarak, alandaki kameralar tarafından kendi başlarına oluşturulmaktadır. Görüntü server üzerindeki CPU yükü önemli oranda düşmekte, servera daha fazla görüntüyü kontrol etme imkanı sağlamaktadır.

Axxon’da, görsel bir çizginin geçildiğini, seçili alanda bir hareket oluştuğunu belirlemek için, sahne analitik araçlarını desteklemek amacıyla kullanılabilir. Ayrıca, server’ daki görevlerin kameraların kendisine aktarılması ile, güvenlik sistemleri Axxon Next içinde mevcut inanılmaz araçların tam potansiyelini ortaya çıkarabilir:

Kameraya Kayıt Desteği

Axxon Next kameralara bağlanan disk depoları ile artık uyumludur. Operatörler bu videoyu kendi iş istasyonlarında görebilir. Kameraya (edge) kayıt ilgili kamera sistem konfigrasyonuna eklendiğinde Axxon Next tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Kamera deposunda yer alan videoya ulaşmak için, Arşiv modundaki kamera menüsünde depolama cihazını seçin.

Mevcut versiyonda, kullanıcı görüntüyü sadece izleyebilmektedir, fakat kısa süre sonra geliştiriciler kameradan Axxon Next arşivlerine görüntü aktarımı için destek ekleyeceklerdir.

ISO Belgesi

Mdy Web Tasarım

G Belgesi

ISO 9001 Belgesi