Kamera ve Aydınlatma Direkleri

Kamera ve Aydınlatma Direkleri

Güvenlik kameralarının uygulamasında kullanılan kamera direklerinin diğer direklerden ayrılmasının nedeni diğer direklere oranla daha mukavemetli olarak üretilmesidir.

Kamera ve Aydınlatma direklerinin mukavemetli olması gerekliliğinin en önemli sebebi ise direk üzerinde kullanılacak olan kamera ya da kameraların bölgedeki rüzgar kuvvetine oranla salınımından kaynaklanan görüntü kaybını önlemektir.

Günümüzde gelişen ve ilerleyen teknoloji, kaydedilen yenilikçi hızlı adımlarla, giderek hassas bir durma doğru erilen güvenlik problemlerine karşı başarılı çözümler üretilmeye başlanmıştır. Bahse konu bu çözümlerden en çok göze çarpansa güvenlik kamera sistemleridir.

Evimizde, iş yerimizde, topluma açık alanlarda, sokaklarda üçüncü bir göz olan güvenlik kamera sistemleri için imal edilen farklı çeşitte kamera direği bulunmaktadır. Kamera direği, elektrostatik fırın boyalı ve galvaniz kaplama olarak son derece titiz çalışma neticesinde ortaya çıkarmaktadır.

Üretilen kamera direkleri, kullanılacakları bölgenin coğrafi ve meteorolojik şartları göz önünde bulundurularak 90 km/h ile 170 km/h rüzgâr hız aralığına dayanıklı bir şekilde tasarlanmakta, imal edilmekte ve montajı yapılmaktadır.

Kamera Direği Nedir?

Kamera direği nedir? Sorusunun cevabı toplumun ve bireylerin emniyetli bir şekilde sosyal hayatlarına devam edebilmesi için günümüzde kamera sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kamera sistemleri, PTS direği, MOBESE direği, TEDES, SEC on kamera, VİMEKS, WMAX başta olmak üzere ülkemizde de oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bahse konu kamera sistemleri ortak alanlarda, karayollarında, açık alan ve kapalı alanlarda, kamu ve özel kurumlarda kullanılmaktadır.

Kamera Direği Üretimi

Kamera sistemlerine uygun boyutlarda direk üretimi ve imalatı yapmaktadır. En çok tercih edilen 3 mt kamera direği olduğu gibi 5 metre, 8 mt kamera direği üretilmektedir. 1 metreden 30 metreye kadar kamera direği üretebilmektedir. Özel üretimlerde 2 mt – 40 mt arası yapılabilmektedir. Kamera direği üretimi yanı sıra güneş enerjili sokak aydınlatma direği, aydınlatma direği, galvaniz aydınlatma direği, yol aydınlatma direkleri, alüminyum aydınlatma direkleri, projektör direği, galvanizli direk, TEDAŞ aydınlatma direkleri şartname uygun şekilde üretim ve montajı yapılmaktadır. Kamera direkleri poligonal, köşeli, kaideli boru şekillerinde üretilmektedir. Kamera Direği sıcak daldırma galvanizli veya galvaniz üzeri fırınlamalı statik boya yani elektrostatik fırın boyalı olarak istenilen renklere göre 3 metre ile 50 metre arasında imal edilmektedir.

Kamera Direği Kısaltmalar;

TEDES: Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri

TEDAŞ: Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi

MOBESE: Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu

Kamera Direkleri Tanımları;

Kamera Montaj Kutusu: Direk tepesinde ki kameranın konum açısını ayarlamak için, üzerine 1-5 adet kamera takılabilen, kamera montaj aparatına denmektedir.

Portatif Merdiven Sistemi: Direk uzunluğunca, sökülebilir merdiven sistemine denir.

Travers: Tepe noktasındaki kamera montajında kullanılan çelik yapıya denmektedir.

Koruma Merdiven Sistemi: Operatörlerin, direk uzunluğunca müdahale ve direğin tepesine ulaşması için koruma çemberli merdivene denmektedir.

Platform: Direğin tepe noktasında ki, kamera ve yardımcı aydınlatma projektörlerin montajının çelik yapısına denir. Kare, dairesel, dikdörtgen ve sekizgen gibi geometrik seçenekleri sunulmaktadır.

ISO Belgesi

Mdy Web Tasarım

G Belgesi

ISO 9001 Belgesi